Description
Pedipur puder leczniczy 0,2 g, 1g 60 g
Pedipur ma postać pudru leczniczego. Lek zawiera substancje czynną – metenaminę, która wskutek kontaktu z kwaśnym potem uwalnia aldehyd mrówkowy. Aldehyd mrówkowy (metanal) to organiczny związek chemiczny, który osłabia czynność gruczołów potowych i hamuje aktywność bakterii, dzięki czemu zmniejsza wydzielanie potu i hamuje jego rozkład przez bakterie. Pedipur działa wysuszająco, bakteriobójczo i ściągająco. Likwiduje przykry zapach potu. Lek ma postać gęstej, nieprzezroczystej, białej zawiesiny pudru, o charakterystycznym zapachu metenaminy.
Wskazania: Pedipur stosuje się w leczeniu nadmiernej potliwości stóp i dłoni. Do stosowania miejscowego na skórę stóp i dłoni.
Skład: 1g pudru leczniczego zawiera: substancję czynną: metenamina 200mg oraz substancje pomocnicze: cynku tlenek, talk, glicerol 86%, woda oczyszczona.
Działanie: bakteriobójcze, osuszające, ściągające, zapobiegające nadmiernemu wydzielaniu się potu oraz likwidujące jego przykry zapach.
Dawkowanie: wyłącznie do stosowania na skórę. Przed użyciem preparat należy wstrząsnąć. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, lek zwykle stosuje się: przed zastosowaniem leku należy umyć starannie skórę nóg lub dłoni i wysuszyć. Nanieść niewielką ilość leku na skórę nóg i dłoni, wcierać i pozostawić do wyschnięcia. Lek stosować nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Po uzyskaniu poprawy zabiegi można stosować profilaktycznie co 14-20 dni.
Przeciwwskazania: leku nie można stosować na: otwarte rany, powierzchnie skóry pozbawione naskórka, owrzodzenia, błony śluzowe. Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Przechowywanie: przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza.
Działania niepożądane: lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jest małe prawdopodobieństwo, aby substancja aktywna leku mogła stanowić zagrożenie dla płodu lub przenikała do mleka kobiet karmiących piersią. Ponieważ nie ma odpowiednich badań, lek może być stosowany u kobiet w ciąży i karmiących piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem w przypadku przewagi korzyści nad ryzykiem. Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Pedipur może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Długotrwałe stosowanie leku może spowodować miejscowe odczyny alergiczne skóry nóg i dłoni. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy poinformować o tym lekarza lub farmaceutę, można też zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i produktów Biobójczych.
Interakcje: ze względu na ryzyko inaktywacji nie stosować ze środkami o działaniu utleniającym (nadmanganian potasu, azotany), kwasami, solami o odczynie kwaśnym, węglany (magnezowy, wapniowy).
Ostrzeżenia i środki ostrożności: należy zaprzestać stosowania, jeśli wystąpią podrażnienia, zaczerwienienia skóry. Należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku zastosowania zbyt dużej ilości leku, należy zmyć go ze skóry wodą i poinformować o tym fakcie lekarzowi lub farmaceucie. W przypadku omyłkowego spożycia leku mogą wystąpić: wysypka, podrażnienia nerek i pęcherza, krwiomocz, nudności i wymioty. Nie stosować leku po upływie terminu ważności.
Podmiot odpowiedzialny:
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Prolab” Sp. z o.o.,
Paterek, ul. Przemysłowa 3,
89-100 Nakło nad Notecią.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.
loreal 8.3, świeczka zapachowa rossmann, dog pile, chusta trójkatna cena, krwawienie z jamy ustnej, tusz do rzęs bourjois volume reveal, ciśnieniomierz apteka, regenerum do ust cena w aptece, blaszki, bol glowy z tylu po bokach, rossmann irygator, jak długo podawać espumisan noworodkowi, trójglicerydy wysoki poziom
yyyyy
Prolab